ONE PIECE TEORI - Bartholomew Kuma Teorisi

15 Jun. 2019 ·  admin

!!! UYARI: ONE PİECE SERİSİNDE GÜNCEL DEĞİLSENİZ İÇERİK BOLCA SPOİLER BARINDIRMAKTADIR !!!

Bartholomew Kuma’nın Son Dileği

Kuma nikyu nikyu no mi yiyerek pati adam olmuştur. Patileriyle her şeyi yansıtma gücü, ursus shock gibi sıkıştırılmış hava, şok dalgası gibi adlandırabileceğimiz saldırıları ve nesneleri ışınlama yeteneği gibi birçok muhteşem güce sahiptir. Sol eli ile saldırırken zuri su sağ eli ile saldırırken patsu deniyor düşüncem ya patilerinin ismi veya silahlarının ismi olarak düşünebiliriz. Haki kullanıp kullanmadığını bilmesek bile meyve gücü ve cyborg bedeni sayesinde çok güçlü bir korsan olduğunu biliyoruz. Sağ eli ile ışınlıyor sol eli ile saldırı yapabiliyor .

 

Ama bunlar önemli değil Kuma’nın en güçlü özelliği zeki bir insan olması hatta one piecedeki en zeki karakterlerden biri. Kuma seride yanlış hatırlamıyorsam ilk lola(big mom’un kızı) Zalim Kuma olarak tanıtmıştı. Zalim kuma olmasının sebebi Trafalgar Law’un 100 korsan kalbi götürerek Shichibukai olması gibi bir olay olması muhtemel.

 

Kuma, Shichibukai olduktan sonra Denizcilerin içinde devrim ordusunun casusluğunu yapıyordu.Bu sırada ise hem Shichibukailik yapıp hemde kendi planlarını yapıyordu.

Kuma’nın planından bahsedeyim şimdi;

 

Kuma, Thriller Bark’da Vegapunk için bunları demişti:
 


 

485-10

 

Ayrıca Doflamingo Kuma için Marineford savaşından birkaç gün önce öldüğünü söylemişti. Kuma, Shichibukai iken Devrim Ordusu adına casusluk yaparken, Vegapunk’ın insan silah ‘’Pacifista’’ları öğrendi ve bunu Devrim Ordusuna katmak için planını başlattı.

(Dragon'un İvankov'a her şey Kuma'ya bağlı dediği sahnenin nedeni bu olabilir mi ? )
 

Planını Hasır Şapkalar üzerinden yaptı. Thriller Bark'ta  tayfayı öldürmeyip sağ bırakmasının sebebi tayfanın Thriller Bark'tan sonra sıradaki adanın Sabaody olduğunu biliyordu Sabaody’de planı için son sanşını kullanacaktı çünkü vücudu tamamen cyborg olması için son ameliyata girecekti.

 

Kuma çok zeki olmasının yanı sıra çok şeyide biliyordu Hasır Şapkaların en uygun eğitilebileceği adalara ışınlaması, Luffy kadar çok meşhur olmamasına rağmen Zoro, Sanji, Nami, Usopp, Franky’i tanıması, İvankov’un Luffy’i tanımadığı halde Dragon’un oğlu olmasını bilmesi gibi.
Sabaody’de PX-1 tam tayfaya zarar verecekken, 

(İlk resim 513-5 ikinci resim 513-6 sayfa)

PX-1 ortadan kaybetti ve Devrimci karargahlarından birine yolladı.
 

2. KISIM

 

Charles LİNDBERGH Devrim Ordusu Güney Komutanı Lindbergh’in esinlenmiş olduğu kişi olduğunu Vegapunk’ın ise Alexis CARREL olduğunu düşünüyorum. Charles 2. Dünya savaşı sırasında ünlü bir pilot aynı zamanda makine mühendisiydi.Alexis Fransız cerrah ve fizyoloji bilginiydi. Alexis damar cerrahisinde ve doku kültüründe geliştirdiği teknikler ile çağdaş doku ve organ naklinin öncülerindendir.(daha fazla bilgi almak isteyen araştırabilir bu iki ismi)

Birkaç anektot paylaşacağım fazla detaya inmeden bu iki kişinin hayatından teorimi ilgilendiren yerler;;

 

Alexis Carrel’in 1902 yılında geliştirdiği kan damarlarının birbirine bağlanması (dikilmesi) tekniği insan vücuduna nakledilen organlara kan damarlarının bağlanmasında kullanıldı. Organ nakli ile yakından ilgilenen Carrel, 1913 yılında yaptığı bir ameliyatla bir kedinin böbreğini başka bir kediye nakletti.

 

Araştırmalarından dolayı, genç bilgine hayran kalan Charles Lindberg isimlibir pilot, Carrel'in emrinde çalışmaya başlamıştı. 1935'de bu pilotun teknik ve mekanik bilgilerinden de istifade ederek, hücre dokularının kültüründe ( üreme ) olduğu gibi, tabii ortamları dışında organların kültürünüde mümkün kılacak yeni bir cihaz meydana getirmeyi tasarladı. 

 

Lindbergh eşinin ablasında (Elisabeth)  pnömoni den kaynaklanan bir komplikasyon nedeniyle kalbinde bir lezyon gelişti. Bu lezyon nedeniyle yatalak kaldı. Lindbergh Elisabeth’in doktoruna sorduğunda kalbindeki lezyonu ameliyatla iyileştirecek imkanlarının olmadığını çünkü bunun için kalbi durdurmak gerektiğini bunun da imkansız olduğunu çünkü  kısa süreliğine kalbin durdurulmasının ise diğer hayati organların ölümüne ve tüm vücudun beslenmesinin de durdurulması anlamına geleceğini söyler.

 

Lindbergh  neden kalbin görevini görecek mekanik bir kalp pompası olmadığını sorar. Dr ise mekanik kalp diye bir şeyi bilmediğini ve şimdiye kadar da hiç duymadığını söyler.

Lindbergh başkalarına da sorar kimse bilmemektedir ve duymamıştır. Bu sorgulama onu Nobel ödüllü Alexis Carrel ile tanışmaya kadar götürür.Lindbergh ve Carrel'ın prefüzyon sistemi.

Lindbergh'in sırtındakine kadar benziyor değil mi ?

Şimdi One Piece evrenine geri dönelim animenin 514. Bölümünde Franky, Vegapunk’ın gizli laboratuvarında olduğunu ve Pacifista planları olarak düşündüğümüz sahneyi görüyoruz.

Vegapunk rivayete göre bilim dünyasının 500 yıl ilerisindeymiş bu onu dünyanın en ünlü bilim adamı yapar. Devrimci Lindbergh Kuma’dan bu planları ister çünkü çalışmalarında başarıya gidemiyordu başarıya ulaşmasının tek yolu vegapunk’ın planlarıydı.Planları göndermesinin imkanı yoktu yakalanabilirdi bunun yerine daha garanti olan Pacifista deneği olarak öğrenmek istedi ve fırsatını bulduğunda PX-1 ışınladı.

 

. Marineford savaşından sonra Dragon ve İvankov arasında den den mushi ile geçen konuşmada ivankov, 'Kuma bana saldırdı neden denizcilerlerin yanında? ’ diye sordu ve Dragon ‘Kuma'ya neler olduğunu söyleyeceğim’ diyerek bitirdi.

Neden Kuma'ya neler olduğunu söylemek için bu kadar bekledi daha öncede söyleyebilirdi bunun nedeni Dragon’unda kuma hakkında bir bilgiye sahip olmamasıydı çünkü PX-1 in analizlerinin bitmemesiydi.PX-1 in analizleri bittikten sonra Devrimciler istedikleri silaha sahiplerdi ve artık savaşa hazırlardı.

 

Görüşlerinizi yazmayı unutmayın.
Noxsubs/yssokann
https://www.noxsubs.com/